T. C. Ulaştırma Bakanlığından Şirketimize Ziyaret

T.C . ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI TEHLİKELİ MAL VE KOMBİNE TAŞIMACALIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ŞİRKETİMİZ MERKEZİNE ZİYARET

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılığı Düzenleme Genel Müdürü Sn. Cem Murat Yıldırım ve aynı Genel Müdürlükte Daire Başkanı olan Sn. M. Bülent Özçelik şirketimizin Kartal / İstanbul’ Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Müdür Abubekir Yağız, Genel Müdür Yardımcılarından Faruk Demir ve Ömer Yağız beyler ile Erzurum 1. OSB sürdürülmekte olduğu Akaryakıt Depolama ve Kara Dolum Terminali yatırımları hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.

Bakanlık tarafından ADR ( Kara Yolu İle Tehlikeli Mal Taşımacılığı ) Mevzuatı kapsamında başlatılmış olan RID ( Demir Yolu ile Tehlikeli Mal Taşımacılığı) mevzuat düzenleme ve uygulamaları hakkında özet bilgilendirmede bulunan Genel Müdür Sn. Cem Murat Yıldırım Ergaz Şirketler Topluluğunun bu mevzuat kapsamındaki bölgesel yatırım ve planlamalarını taktir ettiklerini,Bakanlık tarafından yürütülmekte olan mevzuat ve altyapı çalışmaları için ise son derece müşahhas ,somut ve aynı zamanda ülke ekonomisi içinde sürdürülebilir örnek bir çalışama olduğunu ifade etti. Ergaz A.Ş. tarafından hazırlanan bu örnek çalışmanın Kasım 2019 sonunda yapılacak olan Bakanlık Koordinasyon Toplantısında sunum olarak kullanacaklarını ve gerekirse bu çalışmanın ülke genelinde yürütülmekte olan Lojistik Merkezleri çalışmaları içinde bir esas olarak alacaklarını ifade etti.