MÜSİAD Fuarına, Ergaz & Bluepet Damgası

MÜSİAD Fuarına, Ergaz & Bluepet Damgası

 

Ergaz & Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, gelecek 10 yılda sektör liderleri arasında ilk 10 da olmak için gereken strateji ve yatırım planlarının tamamlandığını anlattı.


26-30 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarına yeni markası Bluepet ile hedef büyüten Ergaz damgasını vurdu.
Haber: Ahmet Kaplan
Türkiye Haber Ajansı

 

Türkiye enerji akaryakıt ve sektörünün önemli aktörlerinden biri olan Ergaz & Bluepet,CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı 4. Hol’deki standında ziyaretçilerini ağırladı.

 

ERGAZ, BLUEPET İLE HEDEF BÜYÜTTÜ

Ergaz & Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, Ergaz’ın, MÜSİAD’ın ilk üyelerinden biri olduğunu belirterek, fuara katılmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 7 Bakan ve dış ülkelerden 70 Bakanın katılımı ile açılan MÜSİAD Uluslararası Fuarında görkemli bir stantta hizmetlerini tanıtanErgaz & Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, Ergaz’ın yeni markaları Bluepet ile hedef büyüttüğünü belirterek, sektörde ilk 10 arasında yer almayı hedeflediklerini söyledi.

AR-GE ye çok önem verdiklerini ifade eden Abubekir Yağız,gelecek 10 yılda sektör liderleri arasında ilk 10 da olmak için gereken strateji ve yatırım planlarının tamamlandığını anlattı.

 

MÜSİAD FUARINI ÖNEMSİYORUZ

MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nın, açıldığı günden bugüne kadar toplam 1.8 Milyonunun üzerinde ziyaretçi sayısıyla bir marka haline geldiğine dikkat çeken Abubekir Yağız,  “MÜSİAD Fuarını önemsiyoruz. Çünkü fuar, 102 ülkeden gelen 7.000’i aşkın misafir işadamıyla birlikte toplamda yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu ziyaretçiler tamamen bizim hedef kitlemiz. MÜSİAD Fuarı ile hedef kitlemizle buluştuk, strateji geliştirdik. Hedeflediğimiz ‘Sektör Liderliği’ yolculuğunda gelecek 10 yıl için planlarımızı yaptık.” Dedi.

 

‘DOĞU’NUN MAKÛS TALİHİ’Nİ DEĞİŞTİRDİ

Türkiye enerji akaryakıt ve sektörünün liderleri arasında yer alanERGAZ, istikrarlı yatırımları ile kurulduğu yıllardan itibaren Türk Ekonomisinin lokomotifleri arasında yer aldı.

“Doğu Anadolu Bölgesinde yatırım yapılamaz” tabusunu yıkan Rahmetli Mustafa Yağız’ın girişimi ile kurulan Ergaz, ‘Doğu’nun Makûs Talihi’ni değiştirdi.

Dünya ve Türkiye’nin hızla yaşadığı değişimi Doğu Anadolu Bölgesine taşıyan ve büyüyerek Türkiye’nin tümüne hizmet veren Ergaz, Türkiye Ekonomisinin önemli bir değeri haline geldi.

 

TÜRKİYE’NİN İLK 500 BÜYÜK KURULUŞU İÇİNDE

Türkiye’nin en kritik bölgesinde kurulan ve kurulduğu günden beri kar dağıtan Ergaz, işçi şirketlerine örnek oldu.

Oluşturduğu marka gücüyle, dinamikleriyle ve alt yapısıyla büyüyen Ergaz, Türkiye nin ilk 500 büyük kuruluşu içindeyoluna devam eden dev bir kuruluş oldu.

SEKTÖRÜN LİDERLERİ İLE YARIŞIYORUZ

Ergaz Bluepet Satış ve Pazarlama Koordinatörü Yaşar Yılmaz ise, firmalarının Erzurum’da çok ortaklı bir oluşum olarak ortaya çıktığını ve LPG, depolama ve inşaat gibi sektörlerin yanı sıra akaryakıt sektörüne de girdiklerini söyledi.

Yaşar Yılmaz, tecrübelerini akaryakıt sektörüne yoğunlaştırdıklarını belirterek, yeni markaları Bluepet ile sektörün liderleri ile yarıştıklarını belirtti.

Bluepet adıyla girdikleri akaryakıt sektöründe de ilerlemeler kaydettiklerini belirten Yılmaz, “Gelecek 10 yıl içerisinde sektörün ilk 10 büyük firması arasında yerimizi almayı hedefledik” dedi.

Fuara katılmaktan mutlu olduklarını ve iyi sonuçlar aldıklarını ifade eden Yılmaz; “Ergaz, Erzurum’da işçi emeklilerinin kurduğu yaklaşık 700 ortaklı bir şirket. Kurulduğu günden bu yana MÜSİAD’ın da içerisinde yer alıyor. Şirketimiz, Erzurum’dan başlayarak Türkiye’nin 7 ayrı bölgesine yayılarak bir ağ oluşturdu. En son olarak da, Bluepet adıyla sektörün olmazsa olmazı akaryakıta girdik. Otogaz ilke birlikte Blupet markasıyla akaryakıta da 1,5 yıl önce giriş yaptık. Bu konuda da oldukça iddialıyız. Önümüzdeki 10 yılda hatta daha da kısa bir sürede sektördeki 10 büyük firmadan biri olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

MÜSİAD FUARI, 200 BİN ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 7 Bakan ve dış ülkelerden 70 Bakanın katılımı ile açılan MÜSİAD Uluslararası Fuarı, her iki yılda bir Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile paralel olarak, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul’da düzenleniyor.

Etkinlik, fuar katılımcı işadamları ile yatırımcıları bir araya getirerek, ticari işbirliği ve küresel ortaklıklar için yeni fırsatlar sunuyor. Büyük ticaret kapasitesi ve gönül birliği organizasyonuyla, Asya’dan Avrupa’ya, Afrika ülkelerinden Türk Cumhuriyetlerine kadar yabancı işadamları, yerli ve yabancı stant katılımcılarıyla uluslararası düzeyde organize ediliyor.

Üyelerinin birbirlerini tanıması ve ticari işbirliğini geliştirmesi amacıyla 1993 yılında İzmir Enternasyonal Fuar alanında başlayan MÜSİAD Uluslararası Fuarı, açıldığı günden bugüne kadar toplam 1.8 Milyonunun üzerinde ziyaretçi sayısıyla bir marka haline geldi.

İstanbul’da her iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı, bu yıl 15’inci kez İstanbul CNR Expo Center’da gerçekleştirildi.
26 – 30 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşen fuar, 102 ülkeden gelecek 7.000’i aşkın misafir işadamıyla birlikte toplamda yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Açılış konuşmasını MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın yaptığı MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda, misafir ülkelerin devlet başkanları da birer selamlama konuşması yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salonu dolduran yaklaşık 5000 kişiye hitap etti.

201412245249

ergaz_musiad (3) ergaz-bluepet-10-yilda-10-buyuklerin-icine-girecek ergaz_musiad (2) ergaz_musiad (6) ergaz_musiad (5) abubekir_yagiz ergaz_musiad (1)

Kaynak                :

http://www.turkiyehaberajansi.com/haberdetay/73159/MUSIAD-Fuarina,-Ergaz-&-Bluepet-Damgasi