Ergaz’dan Körfez’e 10 milyon dolarlık depo

Ergaz, Körfez Barbaros Mahallesi’ne 10 milyon dolarlık yatırımla petrol stoklama sahası kuruyor

Almanya’daki Türk işçilerin ortaklığıyla, 1978 yılında Erzurum’da kurulan Körfez ’de dev bir yatırım daha yapmaya hazırlanıyor. Blupet markası ile otogaz sektörüne giren ve bu sektöre girdikten sonra Türkiye’nin en çok prestij kazanan markası konumuna gelen Ergaz, Körfez İlçe Barbaros Mahallesi’ne 10 milyon dolarlık petrol stoklama sahası kuruyor. Uzun zamandır çalışmalarını sürdüren Ergaz, kısa zamanda bu dev tesisi kurmayı planlıyor.

1978’DE İLK TÜPÜ DOLDURDU

Hukuki sürecin büyük bir bölümünü tamamladıklarını belirten Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, kısa sure içinde Körfez ’e, Kocaeli’ye ve Türkiye’ye bu tesisi kazandıracaklarını vurguladı. Yağız yaptığı açıklamada, “1978’de ilk tüpü dolduran Ergaz, bugün artık Türkiye genelinde faaliyet gösteren bir enerji şirketi haline geldi. Ergaz Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi arasında. 736 ortaklı ve yerli sermayeli yapısıyla SPK mevzuatı çerçevesinde kurulduğu günden bu yana kar payı dağıtımına aralıksız devam eden bir şirket olma özelliği taşıyor. 2012 yılı itibariyle 153 milyon cirosu, 40 bin ton LPG satışı, 270 çalışanı ve 3 bin kişilik dolaylı istihdamıyla müşterilerine; 81 ilde 105 lisanslı bayisiyle otogaz hizmeti, Ergaz tabelasıyla tüm Türkiye’de 480 bayisinde tüp gaz hizmeti ve dökme LPG hizmeti veriyor. Binlerce insana iş imkanı sağlıyor” dedi.

‘BİRÇOK KİŞİYE İSTİHDAM’

“Yatırım sürecinde her daim bizlere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na, Körfez Belediye Başkanı Sayın Yunus Pehlivan’a teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sürdüren Yağız, “Her zaman olduğu gibi yine yatırım yapan biz girişimcilerin ve sanayicilerin yanında yer almıştır. Yaptığımız görüşmelerde, gerçekleştirdiğimiz fikir alış-verişlerinde her daim bizlere destek olmuş, moral vermiş, yol gösterici olmuşlardır. Bu nedenle kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Kendileri de biliyorlar ki yapılacak bu tesis nedeniyle Körfez , Kocaeli ve ülkemiz kazanacaktır. Yeni bir iş imkanı oluşacak, bir çok kişiye istihdam sağlanmış olacaktır” dedi.

‘BLUEPET GÜCÜNÜ TÜRK KARTALINDAN ALIYOR’

Bluepet markasının yaklaşık 1 yıl süren hazırlıklarına değinen Ebubekir Yağız, ismin çıkış noktasına uzun süren araştırmalar ve şirket içi anketlerle karar verildiğini belirterek, “Gelecek kuşaklara ve Türkiye halkına, maviyle dost, yeşille barışık, temiz bir Türkiye bırakmayı amaç edinmenin gereği, ismimiz ‘mavi yani Bluepet’ olsun dedik” şeklinde konuştu. Yağız, “Türklerde kartal, erkek çocuklarına yiğitlik, kahramanlık, güç, otorite ve hakimiyet sembolü olması yönüyle isim olarak verilmekteydi. Bu bakımdan Bluepet markasının sembolü olan kartal, gücünü 2300 yıllık Türk tarihinden ve Ergaz’ın hizmet kalitesinden alacaktır” dedi.

http://www.cagdaskocaeli.com.tr/k1-guncel/h33221-ergaz-dan-korfez-e-10-milyon-dolarlik-depo.html