Ergaz 45. Olağan Genel Kurul’da güven tazeledi!

Ergaz yönetimi 45. Olağan Genel Kurul’da güven tazeledi!

Enerji sektörünün güçlü temsilcisi  Ergaz A.Ş.’nin yönetici kadrosu, yapılan genel kurul toplantısında güven tazeledi. Kurul üyeleri, Genel Müdür Abubekir Yağız ve ekibine 2020 yılı için de yönetim vizesi verdi.

45. Olağan Genel Kurul toplantısı,  26 Mart 2020 tarihinde MARMARA KULE Toplantı Salonu’nda  hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirildi.

Toplantı , Divan Başkanı Faruk Demirci’nin yapılan faaliyetler hakkında bilgiler vermesi ile başladı. Genel Kurul toplantısında Ergaz`ın 2019 yılı mali tabloları onaylanarak, Yönetim Kurulu Üyeleri ibra edildi.

Ergaz Grup Genel Müdürü Abubekir Yağız açılış konuşmasında genel durum değerlendirmesi ile 2019 yılı faaliyetlerini açıkladı.

Ergaz, Türkiye’de marka değeri yüksek bir kuruluştur

Yağız ; ’’2019 yılı faaliyet dönemimiz sektördeki rekabete rağmen karlı kapanmıştır. Şirketimizin itibarı ve kredi limitlerinin yüksek olması sayesinde 2019 yılında , kriz yaşamadığımız gibi yatırımlarımıza da devam ettik. Bu dönemde tüm teşkilat ve personelimiz öz veri ile çalışmalarına devam etmişlerdir. 2019 yılında bize tevdi edilen görevleri bütün gayret ve imkanlarımızı kullanarak yerine getirmeye çalıştık. Tüm iyiniyetlerimize rağmen kusurlarımız oldu ise hoş görü ile karşlanmasını bekler , bundan sonra da başarılı çalışmaların devamını temenni eder, Cenab-ı Hakk’ın yardımcı olması dileği ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarız’’ dedi. 

Yağız, kendilerine şirketi yönetme sorumluluğu veren ortaklara ,  her zaman olduğu gibi  şirket misyonuna ve vizyonuna layık bir şekilde çalışacaklarına dair taahhütte bulundu.

Toplantıda konuşma yapan  Mali İşler  Genel Müdür  Yardımcısı Hüseyin Malkoç ,  faaliyet raporları ve mali tabloları  açıkladı..

Ergaz A.Ş.’nin kuruluşundan beri bir gelenek olarak sürdürülen ve hiç kesintiye uğratılmadan her yıl dağıtılan temettülerin, 2019 yılı için de verilmesine karar verildi…