2017 Yılı Mali Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Enerji sektörünün önemli aktörlerinden Ergaz A.Ş. Mali Genel Kurulu yapıldı. Şirket ortaklarına her sene kar payı verme geleneği sürdürülürken, 2017 yılı için akaryakıt sektöründe büyüme mesajı verildi.

Şirket ortaklarının katılımıyla gerçekleşen 2017 Yılı Mali Genel Kurul toplantısı 26 Mart 2016 tarihinde Villa Vanilla otelde yapıldı. Divan Başkanlığına Genel Müdür Yardımcısı Faruk Demirci’nin seçildiği toplantıda katılımcılara yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Genel Kurul toplantısında Ergaz`ın 2016 yılı mali tabloları onaylanarak, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçiler ibra edildi.

Ergaz & Bluepet A.Ş.’yi başarılı şekilde yöneten Ergaz & Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız açılış konuşması yaptı. Yurt dışı ve yurtiçinden şirket ortakları genelde şirketin son dönemlerdeki çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Ömer Yağız, akaryakıt sektöründe büyümeliyiz

Ergaz & Bluepete Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yağız, “Akaryakıt sektöründe büyümeliyiz, zira doğalgaz yaygınlaştıkça tüpgaz pazar payı daralmaktadır. Ergaz & Bluepet akaryakıt şirketini kurduğumuz zaman hedefimiz ilk on şirket arasında yer almak idi ve bu hedefe doğru da emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 yılında 350 adet akaryakıt istasyonu toplamda 750 bin ton akaryakıt satan bir şirket konumuna gelmek istiyoruz. Bunun için mutlaka ve mutlaka akaryakıt istasyonlarımızın sayısının artması gerekiyor. Akaryakıt sektöründe alt yapısı güçlü bir şirket olma adına yapılan önemli bir hamlede akaryakıt depoalama kara dolum terminallerimizdir. İlk etapta Erzurum’da 26 Bin metreküp daha sonra Kocaeli’de yapılacak olan 10 bin metreküplük akaryakıt depolama terminallerinin devreye girmesiyle akaryakıt sektöründe Ergaz & Bluepet güçlü bir aktör olduğunu hissettirecektir. Zira tüplü satışlarda yurt genelinde düşüş yaşanmaktadır, belkide 2023 yılında Türkiye’de ki LPG tüketimi 500 bin tonun altına düşecek. Bu sebeple akaryakıtta söz sahibi olmalıyız.

Bizlere güvenerek şirket yönetme sorumluluğu veren ortaklarımızı daha fazla bilgilendirme yapacağız. Şirket misyonuna vizyonuna layık bir şekilde çalışacağımızı buradan taahhüt ederim. Çünkü bu bizim hem geçmişimizi hemde geleceğimizi ilgilendiriyor. Köklü bir şirket olmanın vermiş olduğu tarihi bir misyon taşımanın sorumluluk bilinciyle hareket ettiğimizi belirtmek isterim” dedi.

Ergaz, Türkiye’de önde gelen kuruluştur

Ergaz & Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, şirket adına son dönemlerde yapılan çalışmaları özetleyen konuşma yaptı.

40 yıllık geçmişinde ortaklarına istisnasız kâr payı dağıtmasıyla alkışı hak eden bir şirket olduklarını söyledi. Öz kaynaklarıyla borçsuz büyümeyi ilke edindiklerini vurgulayan Yağız, güçlü bilançolarına dikkat çekerek, enerjinin farklı alanlarına yatırım yaparak büyüme hedeflerini sürdüreceklerini belirtti.

Yağız, Ergaz & Bluepet Türkiye’nin önde gelen şirketlerindendir. Son yıllarda gerçekten önemli hamleler yaptık. Ergaz & Bluepet olarak Enerji sektöründe gerek tesisleriyle gerekse bayileriyle yerini sağlamlaştırmış olup, yapılan tanıtım çalışmalarıyla da adından söz ettirmektedir. Bu yapılan tanıtım çalışmaları sayesinde şirketimiz sürekli gündemde kalarak marka bilinilirliğini arttırmıştır.

Ergaz & Bluepet şirketimiz ne kadar büyür ve değerli olursa paydaşları olarak bizlerde o kadar mutlu oluruz. Bu sebeple enerji, akaryakıt, inşaat sektörlerinde yapmış olduğumuz yeni hamlelerimizle gelişen dünya şartlarına ayak uyduran bir şirket olma yolunda ilerlemekteyiz. Öz kaynaklarıyla büyüyen milli ve yerli firma sloganımızı, şirket felsefemiz olarak benimsemişiz. Eğitimden spora, sosyal hayattan sağlık alanında bir çok projeye destek olarak toplumsal hayata dokunan bir anlayış sergilemekteyiz. Kıymetli ortaklarımız paydaşlarımız, sizlerden akaryakıt şirketimiz Bluepet’in daha da büyümesi için desteklerinizi bekliyoruz. Şirketimiz ne kadar güçlü olursa bizlerde o kadar güçlüyüz demektir. Katılımınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.